Site icon runnfun.gr

Οι αθλητές της Saucony σάρωσαν τις πρώτες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου στα Τρίκαλα

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος στο αθλητικό κέντρο Σκαμνιές στην Πηγή Τρικάλων, Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2023. (ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΛΛΙΑΡΑΣ/EUROKINISSI)

Την Κυριακή 19 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκε στα Τρίκαλα όπως κάθε χρόνο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου όπου οι Αθλητές της Saucony πρωταγωνίστησαν ξανά , συνεχίζοντας τις εξαιρετικές τους επιδόσεις. Έτσι λοιπόν μετά τον Αυθεντικό Μαραθώνιο οι πρωτιές συνεχίστηκαν και στα Τρίκαλα!

Πιο συγκεκριμένα στις γυναίκες η Μαρία Κάσσου κέρδισε την 1η θέση στα 6 χιλιόμετρα με χρόνο 19:57 στην κατηγορία Κ23.

Η Βασιλική Καλλιμογιάννη με 13:22 κατέκτησε την 2η θέση στα 4 χιλιόμετρα της κατηγορίας Κ20.

Μεγάλες επιτυχίες είχε και στην κατηγορία των ανδρών η Saucony.

Μεγάλος νικητής στην κατηγορία των ανδρών στα 10 χιλιόμετρα ο Μάριος Αναγνώστου όπου κατέλαβε την 1η θέση με χρόνο 29:50

Την 1η θέση κατέλαβε και ο Νέστορας Κολιός στα 8 χιλιόμετρα με 23:55 στην κατηγορία Κ23.

Άλλη μια πρωτιά για την Saucony ήρθε στα 6 χιλιόμετρα της κατηγορίας Κ23 όπου ο Οδυσσέας Κίκας κατέλαβε την 1η θέση με 18:23.

Οικογενειακό βάθρο είχαμε για τους 2 αθλητές της Saucony στα 6 χιλιόμετρα Κ20 όπου ο Θάνος Ζυγούρης και ο Γιώργος Ζυγούρης κατέλαβαν την 2ηκαι την 3η θέση αντίστοιχα με 18:24  και 18:30.

Spikes Terminal είχαν την τιμητική τους όπου οι περισσότεροι αθλητές της Saucony τα επέλεξαν για τον αγώνα τους.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος για την Saucony σε Ελλάδα και Κύπρο είναι η εταιρεία ΒΕΤΟ ΑΕΒΕ.