Site icon runnfun.gr

Καραΐσκος και Παναγιωτοπούλου οι νικητές του Ημιμαραθωνίου Αθήνας

ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΑΣ 2023 (ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος ήταν ξανά ο μεγάλος νικητής στον Ημιμαραθώνιο Αθήνας ολοκληρώνοντας τον αγώνα σε 1:07:59.

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος διατήρησε τον τίτλο του στη διαδρομή για ακόμα μια χρονιά, κι έφτασε συνολικά τις πέντε προσωπικές νίκες.

Ο Δημήτρης Τσάκαλος κατέλαβε, όπως και πέρυσι, τη δεύτερη θέση με χρόνο 1:08:07, ενώ στην τρίτη θέση τερμάτισε ο νικητής του Αυθεντικού Μαραθωνίου Αθήνας Χαράλαμπος Πιτσώλης με 1:08:33.

Ατομικό και πρωτιά για Παναγιωτοπούλου

Η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου κατέκτησε την πρώτη θέση με 1:17:46 και έκανε ατομικό ρεκόρ στις γυναίκες. Η νεαρή αθλήτρια ήταν σε εξαιρετική κατάσταση και το επιβεβαίωσε με την κατάκτηση της πρώτης θέσης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Στη 2η θέση η Βασιλική Κωνσταντινοπούλου, που πέρυσι ήταν η νικήτρια του Μαραθωνίου της Αθήνας με χρόνο 1:18:28, ενώ στην 3η θέση μετά από επική μάχη η Σταματία Νούλα,  με 1:21:13, όσο είχε και η Ευσταθία Φλώρου, που ολοκλήρωσε 4η.