Site icon runnfun.gr

Φοβερός Σουβατζόγλου στο Ironman της Μαλαισίας!

Εκπληκτική παρουσία που συνοδεύτηκε με πρωτιά στην ηλικιακή του κατηγορία (30-34) είχε ο Γρηγόρης Σουβατζόγλου στο νησί Langkawi της Μαλαισίας το Ironman Malaysia 2019.

Ο Έλληνας… Superman πήρε την πρόκριση για τον παγκόσμιο πρωτάθλημα Ironman που θα γίνει στην Κόνα με χρόνο 9:30:14, έχοντας εξαιρετική παρουσία και φοβερό πλάνο και στα τρία αθληματα.

Βγήκε πρώτος από το νερό στο AG, ήταν επίσης πρώτος στο ποδηλατικό σκέλος και τελικά με ένα εξαιρετικό τακτικά τρέξιμο κατάφερε να πάρει την πρωτιά στην κατηγορία του, την 14 overall και να ετοιμάζει βαλίτσες για Χαβάη.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι νικητής του αγώνα ήταν ο Javier Gomez με συνολικό χρόνο 8:18:59.

Οι συνθήκες του αγώνα ήταν δύσκολες, με την υγρασία και τη ζέστη να δυσκολεύουν την προσπάθεια των αθλητών.