Site icon runnfun.gr

Ακόμη ένα Hydra’s Trail Event πέρασε στην ιστορία!

Άνοιξη και ορεινό τρέξιμο πάνε πάντα μαζί με την Ύδρα!

Το 8ο Hydra’s Trail Event ολοκληρώθηκε μέσα σε μια όμορφη ατμόσφαιρα και σίγουρα ήταν γιορτή για άλλη μια φορά!

Πολλά χαμόγελα στον τερματισμό όλων των αθλητών, ανεξάρτητα από τους χρόνους και τις επιδόσεις, γιατί το τρέξιμο στο βουνό είναι πάνω από όλα υγεία και διασκέδαση στη φύση.

Όπως πάντα δεν έλειψαν και οι δυνατές κούρσες. Στο «Hydras Trail Marathon 38k» νικητής αναδείχθηκε ο Δημήτρης Ελευθερίου σε 3ω 49λ 46δ βελτιώνοντας το περσινό χρόνο του ενώ  δεύτερος τερμάτισε ο Βαγγέλης Νούλας με χρόνο 3ω 54λ 11δ. Τρίτος ήταν ο ακούραστος Γιάννης Κουρκουρίκης με χρόνο 4ω 07λ 43δ. Στις γυναίκες η Μαρία Ξανθή ήταν εκείνη που κατέλαβε την 1η θέση της κατάταξης αλλά και την 5η της γενικής κατηγορίας με χρόνο 4ω 27λ 30δ. Στην 2η θέση, η Νικολέτα Τζαβάρα με χρόνο 5ω 01λ 30δ και στην 3η θέση η Νίκη Ζιώγα σε 5ω 13λ 28δ.

Στον μικρότερο αγώνα της Κυριακής «Rock Race 18k», νικητής τερμάτισε ο Γιάννης Γάκος με χρόνο 1ω 38λ 16δ, ενώ 2ος τερμάτισε ο Ανδρέας Μανέτας με χρόνο 1ω 42λ 33δκαι 3ος ο Γιώργος Διαλεκτός σε 1ω 46λ 08δ.. Στις γυναίκες η Μαρία Μάλαι τερμάτισε πρώτη με χρόνο 2ω 03λ 37δ ενώ τη 2η θέση κατέλαβε η Ελισάβετ Παπαδήμα με 2ω 32λ 21δ και την 3η θέση η Ιωάννα Ζιώγα με χρόνο 2ω 37λ 53δ .

Στον αγώνα «Run & Fun 5k» του Σαββάτου πρώτευσε ο Γιώργος Γιαννούλης με τον Γιώργο Αλιπράντη να ακολουθεί και τον Βελίκα Άρσι να κλείνει την τριάδα. Στις γυναίκες πρώτευσε η Νικόλ Τσιτσινάκη, με δεύτερη την Ελένη Καρφοπούλου και τρίτη την Anne Plata.

Στον αγώνα «Relay Race 2X5k» του Σαββάτου πρώτη ομάδα ανδρών αναδείχθηκε εύκολα το δίδυμο Γάκος – Διαλεκτός. Πρώτη μικτή ομάδα η Ευστρατίου – Στεργίου και πρώτη γυναικεία η Ζαμπέτα – Ματσούκα.

Στη σελίδα μας Hydra’s Trail Event στο Facebook ανεβαίνουν συνεχώς φωτογραφίες από τους επίσημους φωτογράφους της διοργάνωσης. Σύντομα θα ανέβουν και στην ιστοσελίδα μας –www.hydrastrail.gr– σε μεγαλύτερη ανάλυση, απ’ όπου θα μπορείτε να τις κατεβάζετε, χωρίς κόστος. Επίσης εκεί μπορείτε να βρείτε και τα προσωρινά αποτελέσματα. καθώς και τους νικητές των κληρώσεων.

Σύντομα θα ξεκινήσουν οι προετοιμασίες για το 9ο Hydras Trail Event με στόχο την αναβάθμιση των αγώνων. Ευχαριστούμε όλους τους εθελοντές, χορηγούς και φίλους του Hydra’s Trail Event για τη στήριξη. Πάνω απ’ όλα ευχαριστούμε τους αθλητές που τιμούν το νησί με την παρουσία τους!